#10 Footballteam manager poradnik – manufaktura

Co to jest manufaktura i z czego się składa

Wchodząc w zakładkę SZATNIA -> MANUFAKTURA masz opcję, dzięki której możesz tworzyć za pomocą FRAGMENTÓW MATERIAŁÓW przedmioty historyczne.


Dostępnych jest 16 setów i podzielone są na kategorię:

 • MID – 8 setów z podstawą 165 UM oraz piłka i opaska z podstawą 175 UM,
 • TOP – 8 setów z podstawą 210 UM oraz piłka i opaska z podstawą 225 UM.

Nazwa każdego przedmiotu inspirowana jest prawdziwymi legendami piłki nożnej:

 • MID
 1. Sammy – Kamerun – kondycja
 2. El Pibe – Kolumbia – rozgrywanie
 3. Zibi – Polska – gra ofensywna
 4. Frank – Holandia – gra defensywna
 5. Szeva – Ukraina – skuteczność
 6. Kenny – Szkocja – pressing
 7. El Brody – Meksyk – czytanie gry
 8. Sinisa – Jugosławia – stałe fragmenty
 • TOP
 1. La Pantera – Portugalia – kondycja
 2. Zizou – Francja – rozgrywanie
 3. El Diez – Argentyna – gra ofensywna
 4. Kaiser – Niemcy – gra defensywna
 5. Il Fenomeno – Brazylia – skuteczność
 6. Xavi – Hiszpania – pressing
 7. Monumento – Włochy – czytanie gry
 8. Becks – Anglia – stałe fragmenty


Każdy przedmiot MID składa się z 440 części fragmentów materiałów natomiast TOP z 1560 elementów. Możemy wyróżnić 3 albo 4 kolory przedmiotów, które są wymieszane w różnych układach.

Jak zdobyć przedmiot historyczny

Aby uzyskać przedmiot, nie wystarczy tylko uzbierać odpowiednią ilość fragmentów materiałów. Dla grupy MID będziesz musiał pożegnać bezpowrotnie jeden przedmiot koloru platynowego lub diamentowego ulepszony na 20 poziom. Natomiast grupa TOP wymaga przepalenia przedmiotu historycznego, który również musi posiadać poziom 20.

Ponadto na zdobycie jednego itemu potrzebujemy pokaźnej ilości EURO, ENERGII i ZŁOTYCH PIŁEK.

Od tego ile czasu i pieniędzy trzeba poświęcić może rozboleć głowa. No ale cóż. Nie dla psa kiełbasa. Manufaktura już jakiś czas istnieje w tytułowym managerze online, a jak dotąd nie spotkałem jeszcze gracza, który posiadałby set historyczny.

Dodatkowo jeżeli jakimś już cudem zdecydowałeś się na skompletowanie setu historycznego, wszystkie cztery przedmioty (koszulka, spodenki, getry i korki) będą posiadały tą samą umiejętność. To znaczy, wybrałeś np. Zibiego. Cały set będzie się składał z gry ofensywnej. Dopiero wchodząc w zakładkę SZATNIA -> ZMIEŃ UM będziesz mógł losować na itemach, oczywiście za KREDYTY, umiejętności takie jakie będą Cię interesować. Może się to skończyć na dziesiątkach prób, zanim trafisz tą, którą sobie wymarzyłeś. Ale kto bogatemu zabroni…

To samo dotyczy piłki i opaski.

Fragmenty Materiałów

To od nich zaczynamy polowanie na przedmiot historyczny i są podzielone na 5 kolorów:

 • niebieskie,
 • białe,
 • zielone,
 • czerwone,
 • żółte.

Zdobyć fragmenty jest stosunkowo łatwo, jednak potrzebna ich ilość może przerazić.

Są do trafienia w każdej paczce z przedmiotami. Możesz je wylosować próbując wymienić przedmioty w zakładce SZATNIA -> WYMIEŃ. Nie są oczywiście tam główną nagrodą i raczej się nie uśmiechniesz gdy pasek na niego wskaże. Nieudana próba wymiany KOLEKCJI przedmiotów również może się zakończyć tym, że wejdziesz w posiadanie któregoś z fragmentów.
Najprościej jednak jest je kupić na rynku. Na obecną chwilę nie są drogie a ich cena zaczyna się mniej więcej od 20 kredytów.
Plusem, niewielkim ale zawsze coś, jest fakt, że otwierając paczkę kluczem zwykłym, wylosowany fragment jest odblokowany i można go wystawić na sprzedaż.

Jeżeli jesteś początkującym graczem to ten materiał będzie miał dla Ciebie tylko charakter informacyjny. Możesz kolekcjonować przy okazji te fragmenty. W przyszłości zdecydujesz czy zbierać na set czy pozbyć się ich na rynku. Kto wie do czego jeszcze przydadzą się w późniejszym czasie. Może warunki uzyskania przedmiotu historycznego staną się bardziej przyziemne dla zwykłego śmiertelnika? Tego nie wiemy.

Zachęcam również do założenia konta w grze z tego >>LINKU<<. Przedmiotu historycznego czy fragmentu nie dostaniesz ale uzyskasz ENERGIE niezbędna do trenowania.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *