#11 Footballteam manager poradnik – wymiana przedmiotów

Będzie to dość krótki ale konkretny post. Według mnie, wymiana przedmiotów jest ciekawą opcją zarówno dla początkujących jak i bardziej doświadczonych graczy dlatego zasługuje na oddzielny materiał.

Co to jest wymiana przedmiotów i na czym polega

Wchodząc w zakładkę SZATNIA -> WYMIEŃ Twoim oczom ukazuje się lista wszystkich dostępnych przedmiotów. Głównym założeniem wymiany jest wybór 5 itemów tego samego koloru by zastąpić je takim z wyższej półki. Nie można mieszać przedmiotów posiadających kłódkę z tymi bez. Jeżeli wybierzesz zablokowane to wylosowana nagroda też będzie zablokowana.

Nagroda a poziom przedmiotu

Procesowi wymiany można poddać itemy od szarych po złote. Różnica polega na tym co potencjalnie możemy wylosować:

Przedmioty szare

Pula nagród jest tu najmniej wartościowa. Wymieniając 5 przedmiotów szarych głównym celem jest oczywiście 1 item niebieski. Ponadto nagrodami pocieszenia będzie piłka sukcesu z 1% szansy ulepszenia oraz od 2 do 8 złotych piłek. Nic specjalnego.

Przedmioty niebieskie

Również bez rewelacji. Chociaż zielony przedmiot, który mamy możliwość trafienia, jest bardziej wartościowy. Jako nieudane losowanie możemy uznać piłkę sukcesu i skąpą ilości złotych piłek (od 6 do 30).

Przedmioty zielone

Tu już zabawa się nieco rozkręca. Pula nagród jest większa i bardziej konkretna. Przedmioty w tym kolorze możesz zamienić nie tylko na item wyższego tieru (czerwony) ale jak Ci dopisze szczęście, do trafienia jest zielona piłka o podstawie UM od 20 do 30. W ostateczności, Twój ekwipunek powiększy się o 1-3 fragmenty materiału, piłkę sukcesu bądź 24-120 złotych piłek. Nowością jaką Nam zaserwował piłkarski manager online jest szansa na podwójną nagrodę. Wydając 1 000 000 EURO istnieje prawdopodobieństwo, że wylosowany przedmiot trafisz x2. Moim zdaniem opłacalnym jest przepalenie 5 tanich, odblokowanych itemów. Trafiając zieloną piłkę można już konkretnie zarobić.

Przedmioty czerwone

Analogicznie jak przy wymianie przedmiotów zielonych. Różnica jest w poziomie nagród jakie możemy otrzymać. Wymieniając 5 czerwonych, polujesz na item złoty bądź czerwoną piłkę o podstawie UM 30 do 40. Rezultatem niesatysfakcjonującego Cię wyniku losowania jest zatem 3 bądź 4 fragmenty materiału, standardowo piłka sukcesu oraz złote piłki w ilości od 96 do 480. No i mały bonus. Tutaj jest możliwość potrojenia wylosowanej nagrody. Koszt nieco większy niż w przypadku wymiany zielonych przedmiotów (7 500 000 EURO) ale wciąż warto zaryzykować.

Przedmioty złote

Wciąż zastanawiam się czy wymiana przedmiotów złotych jest w ogóle opłacalna. Fakt, nagrody kuszą ale jakie jest prawdopodobieństwo trafienia tego czego akurat chcesz? Niewielkie. Sam skusiłem się 5 razy na losowanie. Używając oczywiście przedmiotów z kłódką. Za każdym razem kończyło się na złotych piłkach. Niestety tych „gorszego sortu”. Może Ty będziesz miał więcej szczęścia? Walka toczy się o przedmiot platynowy bądź złotą piłkę o podstawie UM 40-50. Tym co sprawi, że będziesz żałował tej wymiany jest fragment materiału w ilości od 5 do 10, piłka sukcesu oraz złote piłki od 384 do 1920 sztuk. Za 25 000 000 EURO możesz podjąć próbę na zwiększenie nagrody razy 5.

Wymiana przedmiotów to całkiem fajna zabawa. Szczerze polecam. Na pewno znajdziesz się w takim momencie, w którym będziesz miał masę przedmiotów z kłódką, których nie będzie opłacało się odblokować. Możesz mieć też te bez kłódki nie warte sprzedaży. Wszystko można przepalić w wymianie. A nóż trafisz coś ciekawego.

Oczywiście nie będziesz miał możliwości wymiany przedmiotów jeżeli nie posiadasz konta w Footbalteam

Na szczęście przychodzę z pomocą, a dokładniej z >>LINKIEM<<, poprzez który możesz dołączyć do gry. Na start dostaniesz 200 jednostek ENERGI!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *