#15 Footballteam manager poradnik – jak znaleźć KLUB

Kryteria wyboru klubu

Znalezienie odpowiedniego klubu już na samym początku gry jest według mnie bardzo istotne. Często nowi gracze dołączają do nowego zespołu na oślep, nie zwracając uwagi co może im zaoferować. Kończy się to przeskakiwaniem dzień w dzień, z jednego do drugiego teamu. Potem wchodząc w karierę takiego zawodnika ukazuje się Twoim oczom długa jak tasiemiec w jelicie grubym lista z historią odejść i wyrzuceń. Przez społeczność Footballteam takie zjawisko nazywane jest sezonowcem i w większości przypadków taki gracz jest omijany szerokim łukiem

Staraj się szukać klubu mądrze. Na samym początku najlepsza dla Twojego rozwoju będzie częsta gra aby nabijać minuty, statystyki i zaliczać zadania, które pomogą Ci ulepszać postać. Może w pierwszych dniach nie będzie Ci dane zagościć w wyjściowej 11 ale aktywnością i zaangażowaniem na pewno zwrócisz uwagę właściciela klubu by stopniowo wprowadzał Twoją postać do zespołu. 

Szukaj klubu, w którym jest największe zapotrzebowanie na pozycję do jakiej masz przypisanego zawodnika. Jeżeli jesteś napastnikiem, a widzisz że w zespole jest ich już 3 czy 4 to nie ma sensu się tam pchać, chyba że znacznie przerastasz ich umiejętnościami. Zwróć uwagę na to czy właściciel i zawodnicy są aktywni. Dużo zespołów będących w trakcie budowy nie jest jeszcze przypisane do ligi, omijaj je. Moim zdaniem na tym etapie gry nie ma sensu pakować się w takie wynalazki. Musisz zbierać minuty, a nie wiadomo kiedy klub zbierze odpowiednią ilość graczy aby móc zapisać się do rozgrywek. Obgadaj z właścicielem jaki, i czy w ogóle, zaoferuje Ci kontrakt. Coś musisz zarabiać więc nie decyduj się na grę pro bono. Kwotę kary za zerwanie też lepiej ustal przed dołączeniem żebyś potem się nie zdziwił. Dowiedz się jak bardzo rozbudowany jest stadion ale oczywiście jako początkujący gracz nie oczekuj cudów. W miarę tego jak szybko będziesz się rozwijał, zwiększaj swoje wymagania. Ogólnie zasada jest taka żebyś znalazł klub z podobnym potencjałem do Twojego, z jak największą szansą na częste występy, bynajmniej nie chodzi o sparingi. Tak jak wspominałem na początku, nie zmieniaj kubu co kilka dni czy co sezon. Znajdź taki, w którym zagościsz na dłużej. Nie każę Ci całe wirtualne życie spędzić z jedną ekipą bo często zmiany są potrzebne ale rób to z głową i w ostateczności. 

Gdzie szukać klubu

Masz kilka możliwości. Plusem jest fakt, iż łatwiej jest znaleźć nowy klub niż zawodników do klubu. Posiadając postać, która wydaje się być rozwijana sensownie będziesz mógł przebierać w ofertach.

Pierwszym sposobem, jeżeli lubisz szperać na własną rękę, jest wejście w zakładkę KLUB (gdy aktualnie jesteś bez klubu). Twoim oczom ukazuje się lista zespołów poszukujących zawodników. Przy niektórych widnieje przycisk DOŁĄCZ, wtedy automatycznie stajesz się zawodnikiem teamu, który wybrałeś. Przy innych natomiast pisze WYŚLIJ PROŚBĘ. Po naciśnięciu czekasz aż właściciel rozpatrzy Twoją kandydaturę i ją zaakceptuje. 

Idąc na łatwiznę, wystarczy wejść w zakładkę CZAT -> TRANSFERY i szukać tam satysfakcjonującej Cię oferty. Oczywiście możesz sobie jeszcze bardziej uprościć sprawę. Napisz wiadomość na czacie, że szukasz klubu. Nie zapomnij uwzględnić na jakiej grasz pozycji, ile wynosi Twój OVR (mimo, że jest wyświetlany po lewej stronie opublikowanej wiadomości przy nicku) i czego oczekujesz od przyszłego pracodawcy. Im więcej informacji zawrzesz o sobie tym konkretniejsze oferty otrzymasz. Po udostępnieniu ogłoszenia, odpręż się i czekaj na wiadomości w swojej skrzynce. Dostaniesz propozycje od tych, którzy będą zainteresowani współpracą. Pytaj oferujących o wszystko czego chciałbyś się dowiedzieć. Na koniec zrób selekcję i wybierz opcję najbardziej odpowiadającą Twoim oczekiwaniom.

Kolejny sposób jest bardzo podobny do poprzedniego ale odbywa się na grupie na Facebooku Footballteam (Link). Zespoły poszukujące zawodników zamieszczają tam ogłoszenia i też możesz znaleźć coś co Cię zainteresuje. Oczywiście tak samo jak na czacie  masz możliwość stworzenia postu, ale znacznie obszerniejszego, z prezentacją swojej osoby uzupełniając ją o swoje ID w grze. Zaznacz również gdzie chcesz otrzymywać oferty. W grze, w komentarzach pod postem czy w wiadomości prywatnej o ile ma to dla Ciebie znaczenie. Screenshot pokazujący Twoje umiejętności będzie dodatkowym atutem.

Ostatnia opcja to coś dla tych, którzy się nudzą i nie mają na co przeznaczyć wolnego czasu. Wchodzisz w zakładkę ROZGRYWKI, wybierasz ligi, które Cię interesują i szukasz po kolei zespołów z niepełną kadrą. Jeżeli znajdziesz ten odpowiadający Twoim kryteriom, to po prostu do niego dołączysz/wysyłasz prośbę albo piszesz do właściciela aby dowiedzieć się co może Ci zaoferować i czy w ogóle jesteś potrzebny.

Szukaj a znajdziesz. Przemyśl dobrze swój wybór żebyś później nie żałował. Najgorsze to podpisać kontrakt z zespołem, z którego za chwilę będziesz chciał odejść ale uniemożliwia Ci to wysokość kwoty Euro za jego zerwanie. Zwróć uwagę na to przed rozpoczęciem współpracy. W taki sposób możesz stracić cały sezon.

Przypominam o rejestracji do gry bezpośrednio z tego >>LINKU<<. Oboje na tym zyskamy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *