#17 Footballteam manager poradnik – Stałe Fragmenty Gry

Stałe Fragmenty gry są bardzo ważne dla wszystkich zawodników grających na każdej pozycji. Istotne są zarówno w ataku jak i w obronie. Dlatego konieczne jest aby regularnie trenować tę umiejętność specjalną. Nie zalecam SF jako jeden z przedmiotów, które masz na sobie bo nie ma to żadnego sensu. Najlepiej kupić osobno cały set, złożony z 4 przedmiotów posiadających tą samą umiejętność i zakładać go w trakcie meczu.

Jak wybierany jest wykonawca SF

Ani właściciel ani żaden z graczy nie może ustawić wykonawcy Stałych Fragmentów Gry. Nie ważne jak duży masz OVR i czy jesteś najlepszy w drużynie, o wyborze tego kto podchodzi do rzutów wolnych, karnych i rożnych decyduje silnik. Automatycznie wybiera spośród dwóch zawodników z klubu, posiadających największą ilość tej umiejętności ( poziom wytrenowania + nałożone przedmioty). Teoretycznie, w większości przypadków będzie to gracz z wyższym współczynnikiem SF, jednak raz na jakiś czas trafi się też temu słabszemu. 

To samo dotyczy Stałych Fragmentów w grze defensywnej. Obrońca z najwyższym SF będzie miał największe szanse na zablokowanie dośrodkowania. 

Wykonawcy poszczególnych SF

O tym jaki zawodnik podejdzie do konkretnego Stałego Fragmentu decyduje jego pozycja na boisku. Jedynie bramkarz nie bierze w tym udziału. Co nie zmienia faktu, że w momencie wykonywania rzutów karnych i wolnych przez przeciwnika, powinien założyć set na SF by zwiększyć szanse na skuteczną obronę

  • Rzuty Wolne

Wykonawca wybierany jest spośród napastników i pomocników. W momencie gdy do wolnego podchodzi przeciwnik, tylko bramkarz może mu się przeciwstawić.

  • Rzuty Karne

Wykonawca wybierany jest tak samo jak przy rzucie wolnym. Strzelcem będzie więc pomocnik lub napastnik. Jeżeli jesteś bramkarzem i przyszło Ci bronić karnego to szybko włóż set na SF i licz na to, że uda Ci się go wybronić.

  • Rzuty Rożne

Do wykonania desygnowany jest gracz z linii pomocy. Legenda głosi o istnieniu bardzo małego prawdopodobieństwa, że do rożnego może podejść obrońca. Nie było mi jednak jeszcze dane być świadkiem tego wydarzenia. Skoro ktoś dośrodkowuje, to ktoś powinien też strzelać. Gola w tej sytuacji ma szansę zdobyć napastnik lub pomocnik. W przypadku rzutu rożnego dla przeciwnika, zawodnikiem interweniującym będzie któryś z obrońców. 

Kiedy używać SF

Absolutnie nie umieszczaj itemu/itemów z umiejętnością wykonywania stałych fragmentów w wyjściowym secie. Nie ma to najmniejszego sensu. Jeżeli nie masz na tyle kredytów aby zaopatrzyć Twoją postać w cały set na SF to możesz dokupić jeden dodatkowy item do tieru. Niewiele ale zawsze podniesie to trochę szanse, że podejdziesz do np. rzutu wolnego. Zależy też jak dużą wartość tej umiejętności mają Twoi koledzy z zespołu. 

Itemy używaj tylko w trakcie meczu, gdy z akcji wyniknie jakiś stały fragment gry. Wyskoczy np. powiadomienie o rzucie karnym dla Twojej drużyny, to szybko nałóż go na swoją postać. Po wykonaniu, szybko wróć do poprzedniego. I tak za każdym razem.

Jeżeli jeszcze nie masz konta w grze to w te pędy nadrób zaległości. Zarejestruj się z tego >>LINKU<< by zyskać 200 Energii na start!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *