19# Footballteam poradnik – Własny Klub (#1)

Klub możesz założyć po osiągnięciu 40 OVR postaci, uznaję że już dawno przekroczyłeś ten pułap. Od razu jednak muszę ostudzić Twój zapał. Na obecnym etapie gry nie ma NAJMNIEJSZEGO SENSU zakładać klubu od podstaw. Będzie to zwykłą stratą czasu jak i walką z wiatrakami. Ani nie będziesz miał kasy na rozbudowę stadionu, ani pensji na wypłaty – czym na pewno nie zachęcisz żadnego kozaka by dołączył do Twojego teamu. 

Z jednej strony możesz potraktować to jak wyzwanie. Zbudować wszystko od podstaw, w momencie gdy niektórzy zawodnicy przekraczają już 1000 OVR…chapeau bas! Nie wiem…może będziesz miał z tego jakąś taką satysfakcję, że to coś Twojego. Z drugiej, wolałbym raczej czerpać satysfakcję z osiągnięć w prawdziwym życiu niż grze online. 

Tak więc… nie, nie i jeszcze raz nie! Absolutnie nawet niech nie przejdzie Ci przez głowę myśl o zakładaniu nowego klubu. Tak jak już wspominałem, na obecnym etapie gry, Twój zapał i radość z prowadzenia go od zera, zniknie szybciej niż się pojawił. Jest inne dużo lepsze rozwiązanie, które Ci zaraz przedstawię.

Nie twórz, przejmij!

Tak jak w nagłówku. Przejmij już istniejący, nieaktywny zespół. Nie jest to trudne. Większość klubów widmo jest już rozbudowanych na maxa, dzięki czemu zaoszczędzisz kilka sezonów na rozwijaniu nowego od zera. 

Rozgość się na jakiś czas w zakładce ROZGRYWKI i szukaj po ligach tego jedynego. Niestety nie masz podglądu do tego na jakim etapie jest stadion danego teamu jeżeli do niego nie należysz ale wysokość budżetu i ilość kibiców może znacznie ułatwić Ci podjęcie decyzji. Nowy klub może przyjąć zaledwie 15 graczy natomiast ten rozbudowany, już 20.  Niech te 3 pozycje będą dla Ciebie głównym wyznacznikiem. 

Możesz także przejąć klub, który nie jest zapisany do żadnej ligi. Bardzo ważne jest wtedy to czy ma nałożoną blokadę na dołączenie do rozgrywek. Zwróć uwagę na jak długo. Jeżeli to jest jakiś krótki okres to śmiało dołączaj. Olej te z blokadami dłuższymi niż miesiąc, chyba że chcesz tyle czekać. Zdarzają się też takie powyżej roku…więc przejmowanie ich jest bez sensu. 

Dobrze jest przejąć klub wraz ze znajomymi. Znacznie łatwiej i szybciej będziesz mógł przystąpić do rywalizacji w lidze. Szukanie zawodników nie należy do prostych zadań więc dużym plusem jest posiadanie kilku pewniaków na start.

Aby Twój zawodnik stał się nowym właścicielem klubu, po dołączeniu musisz nacisnąć NIEAKTYWNY WŁAŚCICIEL. Jeżeli gracz pełniący dotychczasowo tę funkcję był nieaktywny co najmniej 2 dni, system przekaże ją kolejnemu zawodnikowi, czyli prawdopodobnie Tobie. 

Przejęty klub

W końcu dopiąłeś swego. Znalazłeś wymarzony klub i już tworzysz w myślach obrazy osiąganych sukcesów na przestrzeli najbliższych sezonów. Zanim to jednak nastąpi musisz posprzątać po poprzednim właścicielu. Przede wszystkim przewietrz szatnię. Zobacz, który z nieaktywnych zawodników wegetujących w klubie może jeszcze Ci się przydać. Zostaw ich ale staraj się zastąpić nowymi, aktywnymi użytkownikami. Resztę wywal. 

Dość istotna jest też nazwa klubu. Domyślasz się pewnie, że taki zespół już jakąś posiada. Co to jednak za frajda grać pod cudzą banderą? Możesz więc zmienić ją na własną i zacząć pisać historię na nowo. Nie jest to niestety darmowe. Zmiana nazwy kosztuje 900 kredytów więc musisz liczyć się z tym wydatkiem. 

Dobrze, klub już masz. Nazwę też, wersję demo składu również. Nie pozostało Ci nic innego jak ruszyć na łowy i szukać chętnych do zasilenia Twoich szeregów. Tak więc powodzenia!

Nie zapomnij, jeżeli nie masz jeszcze konta, dołączyć do gry z tego >>LINKU<<. Zyskasz 200 Energii na start co pozwoli Ci więcej trenować. Przy okazji zachęcam do dołączenia do klubu B-67 Nuuk (zdjęcie główne), którego właścicielem jest charyzmatyczny Ronaldinho 1999 (ID: 92273). Zapraszam do bezpośredniego kontaktu w grze, a udzieli więcej informacji na temat oczekiwań i celów na najbliższe sezony. 

Jeden komentarz

  1. Super sprawa zachęcam do dołączenia do Nuuk które od zawsze w serduszku! A co do wpisu jak zwykle wszystko dokładnie wyjaśnione pozdrawiam

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *