#20 Footballteam manager poradnik – Własny Klub (#2)

Klubowy budżet 

Na wstępie zaznaczę, że nie ma możliwości zwiększenia klubowego budżetu z własnej kieszeni. Nie przerzucisz do kasy Euro znajdującego się na Twoim profilu. Gdyby przeszło Ci przez myśl zasilenie konta za złotówki…również nie ma takiej opcji.

Klub zarabia sam na siebie ale ze znaczną pomocą właściciela oraz asystenta. Najważniejsze to rozgrywać jak najwięcej spotkań i regularnie rozbudowywać stadion. Chociaż sądzę, iż nie porwałeś się z motyką na słońce i tak jak pisałem w poprzednim poradniku, nie stworzyłeś klubu od podstaw tylko przejąłeś nieaktywny. Taki, który jest już rozbudowany

Każdy rozegrany mecz to dochód dla klubu. Nie zapominaj więc zapisywać się na sparingi. Nie wystarczy tylko grać. Twój zespół musi się rozwijać i z meczu na mecz być coraz lepszy. Korzystne wyniki oraz awanse do wyższych lig zwiększą ilość klubowych kibiców. Z meczu na mecz będzie ich coraz więcej dzięki czemu zwiększy się dochód ze sprzedaży biletów

Logiczne jest, że im więcej kasy w klubowej kasie tym wyższe wynagrodzenia będziesz mógł zaoferować zawodnikom.

Pensja dla graczy 

Za składanie propozycji dotyczących kontraktów odpowiada właściciel. Jako asystent też masz taką możliwość. Zanim jednak zdecydujesz się zrobić to na własną rękę, skonsultuj się w tej sprawie z głową drużyny. 

Klubowy hajs jest wypłacany zawodnikom każdego dnia zaraz po północy. Im wyższy OVR gracza tym więcej wynosi maksimum pensji jakie możesz mu zaoferować. Nie ma co ukrywać ale obecnie jest już normą najwyższy kontrakt niezawierający kary za jego zerwanie. Oczywiście mierz siły na zamiary. Musi być Cię stać na utrzymanie wszystkich członków drużyny. 

Gracz wiąże się z klubem na jeden sezon. Na początku nowego możesz zaoferować mu kolejny kontrakt itd. Obserwuj uważnie jak rozwijają się Twoi zawodnicy. Sprawdzaj w trakcie sezonu jak szybko i czy odpowiednio wzrastają ich umiejętności wraz z OVR. Wynagradzaj ich wyższym kontraktem jeśli już będzie taka możliwość. 

Zerwanie kontraktu

Brutalna prawda jest taka, że nie wszyscy zawodnicy, którzy zasilili Twój zespół będą przydatni. Niektórzy przestają być aktywni, zbyt wolno się rozwijają bądź psują atmosferę w klubie. Jako właściciel masz możliwość wyrzucenia maksymalnie dwóch takich graczy dziennie. 

Sam zawodnik może uznać po jakimś czasie, że nie jest to coś czego oczekiwał i będzie chciał Cię opuścić. W tym celu zrywa kontrakt i zgłasza, że odchodzi. Jest on automatycznie usuwany z klubu po 3 godzinach, z wyjątkiem okresu między sezonami. Wtedy opuszcza zespół w trybie przyspieszonym po kilku minutach. Zawsze możesz też pomóc i wyrzucić typa z klubu przed upływem określonego czasu. Chyba, że chcesz mu zrobić na złość każąc czekać te 3 godziny. Decyzja należy do Ciebie. 

Asystent nie ma możliwości usuwania graczy z klubu.

Klasycznie na koniec pragnę przypomnieć o rejestracji do gry z tego >>LINKU<< jeżeli jeszcze nie masz konta. Zyskasz 200 jednostek ENERGII na start! 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *