#21 Footballteam manager poradnik – Ustawienie i taktyka

Najlepsze ustawienie 

Niestety muszę Cię rozczarować. Nie istnieje coś takiego jak jedno idealne ustawienie. To wszystko zależy od tego jak zarząd poukłada zespół. Przede wszystkim zwróć uwagę na głębię swojego składu. Na jakie ustawienie możesz sobie pozwolić, posiadając takich a nie innych zawodników. Druga sprawa, dobieraj je zawsze do przeciwnika. Tu traci na znaczeniu zasada, że zwycięskiego składu się nie zmienia

Dlatego piłkarski manager online zapewnił Ci opcję sparingów. Codziennie możesz zapisać zespół na jeden sparing, który odbędzie się następnego dnia w godzinach wieczornych. Zwykle ok. 21:00. Masz wtedy możliwość przetestowania różnych taktyk i ustawień zespołu.

Dostępne ustawienia

W grze Footbalteam manager możemy wyróżnić 20 ustawień. Ofensywne, defensywne, neutralne. Które wybierzesz? Wszystko zależy od siły rażenia Twojego przeciwnika no i w jaki sposób chcesz mu się oprzeć bądź go zaskoczyć: 

3-4-3; 3-3-4; 4-3-3; 4-4-2; 5-3-2; 3-5-2; 4-5-1; 5-4-1; 4-2-4; 5-2-3; 3-1-4-2; 3-1-5-1; 3-4-2-1; 3-5-1-1; 4-1-4-1; 4-2-3-1; 4-3-1-2; 4-3-2-1; 5-2-1-2; 4-4-1-1

Pogrubione ustawienia posiadają pewną supermoc. Nie napalaj się…chodzi o częstszą grę długimi podaniami. To znaczy, że zawodnik posiadający piłkę w linii pomocy, dorzuci ją bezpośrednio w pole karne przeciwnika, pomijając przedpole. Reszta ustawień ma 20% szans na grę długimi podaniami w ciągu meczu. 

Najlepsza taktyka

Nie zaskoczę Cię jeżeli powiem, że takowej też nie ma? Wszystko co pisałem o ustawieniach ma tożsame zastosowanie przy wyborze taktyki. Nie da się znaleźć tej jedynej, która zapewni Ci 3 punkty w każdym meczu. 

Taktyk jest 8. Każda z nich dodaje, odejmuje bądź pozostawia bez zmian siłę w poszczególnych sektorach boiska:

  1. Gra normalna: taka sama moc ataku, pomocy jak i obrony.
  2. Gra defensywna: +10% do obrony; -10% do ataku, pomoc bez zmian.
  3. Gra ultra defensywna: +20% do obrony; -20% do ataku, pomoc bez zmian.
  4. Gra ofensywna: +10% do ataku; -10% do obrony, pomoc bez zmian.
  5. Gra ultra ofensywna: +20% do ataku; -20% do obrony, pomoc bez zmian.
  6. Gra pozycyjna: +10% do obrony, +10 do pomocy, -20% do ataku.
  7. Gra kreatywna: +20 do pomocy, -10% do obrony, -10% do ataku.

Zmiany w trakcie meczu

Oczywiście taktyka i ustawienie, które wybierzesz przed rozpoczęciem meczu nie musi takie zostać do końca. Możesz wprowadzać zmiany w trakcie spotkania ale rób to jak najrzadziej. Każdą zmianę dokładnie przemyśl, biorąc pod uwagę to co dzieje się aktualnie na boisku. 

Z reguły gdy zespół przegrywa, narwany właściciel (bądź asystent) zaczyna zbyt dużo mieszać i jest tylko gorzej. Na spokojnie. Z każdą kolejną zmianą, paski mocy w poszczególnych sektorach na boisku nieodwracalnie maleją. Dlatego przyjęło się zmieniać ustawienie i taktykę w ostateczności. Nie zmieniaj nic w pierwszej połowie. Chyba, że wydarzenia na boisku Cię do tego zmuszą (kontuzja, czerwona kartka). Myślę, że najodpowiedniejszym momentem do zmian taktyki i ustawień jest przekroczenie 60 minuty spotkania.     

Standardowo, jeśli zainteresuje Cię jak wygląda piłkarski manager online od wewnątrz, zachęcam do założenia konta w grze za pomocą tego >>LINKU<<. Na dobry początek zyskasz 200 Energii aby móc więcej trenować!

Jeden komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *