#6 Footballteam manager poradnik – jak skompletować SET

Co to jest SET?

SETem nazwiemy strój, który zakładasz na zawodnika. Składa się z 4 przedmiotów: koszulki, spodenek, getrów i korków. Ważne żeby był jednego koloru oraz wszystkie jego części muszą należeć do jednej drużyny. Dzięki niemu Twój zawodnik dostanie 36% bonusu do umiejętności każdego założonego przedmiotu. Na obecnym etapie gry SET jest obowiązkowy a to jak jest skompletowany świadczy o Twoim poziomie ogarnięcia gry footballteam manager.

Jaki wybrać set?

Na wstępie od razu zaznaczę, że nie ma jednego idealnego SETu. Na pewno musi być odpowiedni dla danej pozycji, na której jest ustawiana Twoja postać. Dużo zależy od tego czy jesteś graczem aktywnym i bierzesz czynny udział w meczach czy logujesz się do gry kilka razy dziennie aby wykonać trening i kliknąć jakieś zadania. Co powinieneś trenować i propozycje przykładowych setów opisałem szczegółowo >> TUTAJ <<. W połączeniu z tą wiedzą będzie Ci łatwiej zdecydować jak powinien wyglądać Twój SET.

Wydawałoby się, że SET powinien być kombinacją umiejętności głównej (gra ofensywna/rozgrywanie/gra defensywna) oraz modyfikacyjnej (skuteczność/pressing), a na zmianę w zanadrzu posiadać umiejętność specjalną (stałe fragmenty/czytanie gry/ kondycja). Nie jest to obecnie takie oczywiste. Z każdą kolejną aktualizacją manager online stawia przed Nami nowe wyzwania i uczymy się gry na nowo. Wybór SETu będzie wiec w dużej mierze zależał od tego jak ustawiony jest zespół, którego barwy reprezentujesz. Preferuje grę ofensywną czy defensywną? Jak rozłożone umiejętności mają Twoi koledzy z drużyny?

Gracz aktywny

Załóżmy, że jesteś pomocnikiem. Twoją umiejętnością główną jest ROZGRYWANIE więc umieść je 4 razy w swoim SECIE. W trakcie meczu, jeżeli Twoja drużyna będzie tą atakującą, zastąp jeden item umiejętnością modyfikacyjną czyli skutecznością. Gdy będziecie się bronić to włóż pressing. Kiedy przyjdzie pora na rzut wolny, karny, czy rożny załóż dodatkowy set na stałe fragmenty gry. Zwiększy to skuteczność ich wykonania. W drugiej połowie, mniej więcej ok. 55/60 minuty Twoje zdrowie zaczyna spadać. To pora na narzucenie na siebie przedmiotu z kondycją. Jako napastnik będzie podobnie. Różnica polega na tym, że nie inwestujesz 4 razy w umiejętność główną, którą jest GRA OFENSYWNA. Wystarczy zaopatrzyć się w  3 itemy i uzupełnić SET czwartym przedmiotem na skuteczność. Pressing w ataku Ci się nie przyda natomiast sytuacja z kondycją i stałymi fragmentami gry będzie podobna co u pomocnika.

Inaczej to wygląda u obrońcy i bramkarza. Logiczne jest, że ich umiejętnością główną będzie GRA DEFENSYWNA. Dużo graczy składa SET inwestując wszystko w grę defensywną oraz kondycję. Od dłuższego czasu już się to nie sprawdza. Biorąc pod uwagę swoje doświadczenie oraz to jak mają skompletowany SET najlepsi gracze, dla obrońcy najważniejszy będzie pressing a dla bramkarza czytanie gry. Oczywiście nie można całkowicie zrezygnować z umiejętności głównej bo mimo wszystko ma znaczenie.  Tak więc, jako gracz defensywny zainwestuj przede wszystkim w pressing. To ile takich itemów założysz niech zależy od tego jak mają skompletowane SETy pozostali obrońcy w Twojej drużynie. Jeżeli mają mało pressingu to Ty możesz posiadać go więcej kosztem gry defensywnej. Jako bramkarz zaopatrz się w 2,3 przedmioty na czytanie gry i uzupełnij defensywą. Sprawa z kondycją i stałymi fragmentami wygląda podobnie na każdej pozycji.

Gracz mniej aktywny

Oczywiście zdaję sobie sprawę z tego, że to jest tylko gra, dodatek, odskocznia od codzienności. Masz jeszcze pracę/szkołę, dom, rodzinę i obowiązki. Jeżeli jesteś niedzielnym graczem i Twoje życie skupia się bardziej na osiąganiu sukcesów w realnym świecie niż w piłkarskim managerze online to dla Ciebie też mam rozwiązanie. Wybierz SET najbardziej bezpieczny ale zgodny z Twoją pozycją na boisku. Nie musisz grać pierwszych skrzypiec w każdym aspekcie gry. Ważne abyś był użyteczny. Zainwestuj przede wszystkim w umiejętność główną i kondycję. Dodatkowo rozwijaj treningiem te modyfikacyjne i specjalne. 

Napastnik:

3x gra ofensywna + 1x kondycja

2x gra ofensywna + 1x skuteczność + 1x kondycja

Pomocnik ofensywny:

2x rozgrywanie + 1x skuteczność + 1x kondycja

2x rozgrywanie + 1x gra ofensywna + 1x kondycja

1x rozgrywanie + 1x gra ofensywna + 1x skuteczność + 1x kondycja

Pomocnik:

3x rozgrywanie + 1x kondycja

2x rozgrywanie + 1x skuteczność/pressing + kondycja

Pomocnik defensywny:

2x rozgrywanie + 1x pressing + 1x kondycja

2x pressing + 1x rozgrywanie + 1x kondycja

Obrońca:

2x pressing + 1x gra defensywna + 1x kondycja

2x gra defensywna + 1x pressing + 1x kondycja

Bramkarz:

2x czytanie gry + 1x gra defensywna + 1x kondycja

2x gra defensywna + 1x czytanie gry + 1x kondycja

To są propozycje najbezpieczniejszych SETów w momencie gdy nie planujesz aktywnie uczestniczyć w wirtualnym życiu piłkarskiego managera. Oczywiście moja opinia może się różnić od tej innych graczy. Piszę to na podstawie swojego doświadczenia i tego co zdążyłem przeanalizować. Jeżeli masz jakieś pytania bądź potrzebujesz pomocy w nakierowaniu Cię jak rozwijać swoją postać chętnie służę pomocą. Być może coś jest dla Ciebie niezrozumiałe więc śmiało pytaj a postaram się to rozjaśnić 🙂

Dodatkowo, jeśli nie masz jeszcze profilu w grze a wydaje Ci się interesująca, zachęcam do skorzystania z tego >>LINKU<<. Oboje dobrze na tym wyjdziemy.

2 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *