#8 Footballteam manager poradnik – ulepszanie przedmiotu

Co to jest ulepszanie przedmiotu?

Najprościej mówiąc jest to podniesienie jego umiejętności poprzez dodanie bonusu w zamian za EURO. Klasycznie, lepszy przedmiot dostanie większy boost. To samo tyczy się ulepszenia na kolejny poziom.

Aby tego dokonać, klikasz na swój Avatar i wybierasz zakładkę SZATNIA -> ULEPSZANIE.

Ulepszyć możesz wszystkie przedmioty od zielonego w górę. Wyjątkiem będzie szara piłka sukcesu, która mimo koloru, również podlega temu procesowi.

Oczywiście ulepszając przedmiot musisz liczyć się  też z ryzykiem obniżenia jego umiejętności bądź pozostawienia ich na tym samym poziomie. Obok wybranego itemu masz pokazane ile wynoszą szansę na to, że Ci się uda. Aby uniknąć odjęcia bonusu będą potrzebne Ci złote piłki, które zaraz opiszę. Nie dotyczy to sytuacji, w której będziesz ulepszał przedmiot z 19 na 20 poziom. Szansę wynoszą wtedy 50% i nie ma możliwości użyć wtedy ww. piłek.

Osobiście ulepszam przedmiot bez pomocy piłek mniej więcej na 12/13 poziom. Nie kosztuje to jeszcze zbyt drogo i mniej boli spadek UM na niższy szczebel.

Złote piłki

Do czego służą

Tak jak wyżej wspomniałem, złote piłki są bardzo istotne w momencie gdy chcesz ponieść umiejętność danego przedmiotu bez ryzyka jej obniżenia. Im wyższy poziom tym więcej będziesz potrzebował piłek. Dodatkowo możesz nimi odblokować przedmioty niewymienne, które trafiłeś zwykłym kluczem, dzięki czemu zyskasz możliwość wystawienia ich na rynek.

Jak je zdobyć

Wspomnę, iż z góry zakładam, że jesteś początkującym graczem dlatego przedstawię Ci jak je uzyskać w najprostszy sposób.

Ogólnie rzecz biorąc nie jest to skomplikowane. Wystarczy wejść w zakładkę SZATNIA –> SPRZEDAJ i wymienić za piłki przedmioty, które nie będą Ci potrzebne. Za te odblokowane dostaniesz więcej piłek ale musisz się zastanowić czy nie lepiej byłoby je sprzedać na rynku.

Możesz je też wylosować wymieniając 5 przedmiotów w zakładce SZATNIA –> WYMIEŃ. Nie traktował bym ich jako nagroda przy tym zabiegu. Są tylko pocieszeniem w momencie nie trafienia przedmiotu z wyższego tieru lub piłki, która bardziej by się przydała.

Kolejnym sposobem jest gra w POJEDYNKI NA TRICKI gdzie złote piłki są jedną z nagród za wygraną.

Ponadto, wykonuj ZADANIA. Sprawdzaj co jakiś czas, które udało Ci się ukończyć.

Z bólem wspomnę jeszcze o wymianie KOLEKCJI. Tam też możesz je zdobyć ale moim zdaniem to jest nieopłacalne.

Na koniec, standardowo przypomnę o rejestracji do gry z tego >>LINKU<<. Złotych piłek może i nie otrzymasz ale wpadnie Cię ENERGIA dzięki, której będziesz mógł trenować.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *