Dramat Chapecoense. Katastrofa, która wstrząsnęła światem.

Tydzień temu minęło dokładnie 5 lat od jednej z największych tragedii w historii świata sportu. Samolot lecący z piłkarzami Chapecoense rozbił się o zbocze gór w okolicach kolumbijskiego miasta Medellin. Jak doszło do katastrofy samolotu? Kto przeżył i jak potoczyły się dalej losy klubu? Odpowiedź, na te i wiele innych pytań, znajdziesz w dalszej części artykułu. 

Opublikowano
Umieszczono w kategoriach: Felietony

Steven Gerrard – piłkarze, którzy zostali trenerami

Oficjalnie Aston Villa ogłosiła, że ich nowym managerem zostanie Steven Gerrard. Jest to kolejny trener, którego kilka lat temu mogliśmy podziwiać w meczach Premier League, czy Ligi Mistrzów! Jak wygląda filozofia gry Gerrarda? Jakim ustawieniem grało Glasgow Rangers za kadencji Anglika? Czy Aston Villa wybrała odpowiedniego trenera? Tego dowiecie się po przeczytaniu naszego artykułu!

Opublikowano
Umieszczono w kategoriach: Felietony

Goodison Park Stadium – stadiony, które musisz odwiedzić #2

Wielka Brytania jest niewątpliwie kolebką piłki nożnej. To właśnie Anglicy zapoczątkowali i rozpromowali sport, którym fascynują się ludzie na całym świecie. Dzisiaj odwiedzimy pierwszy piłkarski stadion, który został wybudowany w Anglii. Witamy na Goodison Park Stadium w Liverpoolu.

Opublikowano
Umieszczono w kategoriach: Felietony

Frank Lampard – piłkarze, którzy zostali trenerami

Wielu znakomitych piłkarzy po zakończeniu swojej kariery szuka nowego zajęcia. Jedni realizują się w biznesach pozasportowych, inni cieszą się piłkarską emeryturą, natomiast znajdują się tacy, którzy pracują jako eksperci, trenerzy, czy prezesi w klubach piłkarskich. Frank Lamapard podobnie jak wielu jego kolegów obrał kierunek trenerski.

Opublikowano
Umieszczono w kategoriach: Felietony

Jedenastka piłkarzy skazanych na więzienie

źródło: https://www.standard.co.uk/

Do stworzenia niechlubnej jedenastki skazańców zainspirowały mnie przykłady dwóch Francuzów, których losem aktualnie żyją media. Benjamin Mendy i Lucas Hernandez – w przypadku tego pierwszego śledztwo jeszcze trwa. Jednak to tylko kwestia czasu zanim usłyszy pozbawiający go wolności wyrok. Ile posiedzą i czym sobie zasłużyli? O tym i o reszcie przypadków dowiesz się z dalszej części artykułu.

Opublikowano
Umieszczono w kategoriach: Felietony

Stadion Rajko Mitić – stadiony, które musisz odwiedzić #1

Istnieją stadion, które nie są odwiedzane ze względu mecz, lecz atmosferę tworzoną przez kibiców. Jednym z takich stadionów jest Stadion Rajko Mitić, na którym swoje graa Crvena Zvezda. Panie i Panowie, witamy w piekle!

Opublikowano
Umieszczono w kategoriach: Felietony

Jak Red Bull i RB Leipzig oszukało DFB i ominęło przepisy Bundesligi?

Od samego początku swojej egzystencji zespół określany jako „marketingowy twór” budząc wstręt i odrazę wśród większości kibiców piłkarskich w Niemczech. Dla wielu to ucieleśnienie wszelkiego zła dotykającego współczesny futbol. RB Leipzig to najbardziej znienawidzony klub w Bundeslidze, którego piłkarze bywali nawet obrzucani kamieniami. Jak doszło do jego powstania? W jaki sposób Red Bull ominął przepisy DFB? Wszystkiego dowiesz się z naszego artykułu!

Opublikowano
Umieszczono w kategoriach: Felietony

Największe “zdrady” w historii piłki nożnej

źródło: www.sportbible.com

Większość z Nas ma w mieście co najmniej dwa osiedla, które delikatnie mówiąc nie pałają do siebie sympatią. Wyobraź sobie sytuację, że mieszkasz na jednym z nich. Obok Twojego bloku znajduje się pasmanteria, a jedna z pracownic wiąże kokardki jak nikt inny w okolicy. Nie na darmo zyskała przydomek „Czesława Niemena kolorowych wstążeczek”. Zjeżdżają się… Czytaj dalej Największe “zdrady” w historii piłki nożnej

Opublikowano
Umieszczono w kategoriach: Felietony

(Nie)daleko pada jabłko od jabłoni?

Wielcy i nieco mniej wielcy synowie znanych ojców. Każdy mężczyzna, który jest fanem kopanej zapewne gdzieś w duchu marzy, aby jego syn został sławnym piłkarzem. W tekście postaram się przybliżyć kilka udanych i mniej udanych prób rodzinnej kontynuacji piłkarskich tradycji, a niekiedy nawet i sytuacji gdzie popularnie mówiąc to uczeń przerósł mistrza. Johan Crujff i… Czytaj dalej (Nie)daleko pada jabłko od jabłoni?

Opublikowano
Umieszczono w kategoriach: Felietony